Viskozė.
-
Viskozė gaminama iš celiuliozės – medienos gaminio.
-
Ar viskozė yra natūralus ar sintetinis audinys? Tiesą sakant, viskozė nėra nei viena, nei kita. Viskozė gaminama iš celiuliozės – medienos gaminio. Mediena susmulkinama į skiedras, mirkoma tirpiklyje, o po to kaitinama. Tada iš žaliavos pašalinamas drėgmės perteklius, ir žaliava praleidžiama per plokštelę su mažomis skylutėmis. Taip gaunami lygūs, permatomi siūlai, kuriuos galima džiovinti ir lengva dažyti. Taigi išvada, kad viskozinis audinys yra dirbtinis audinys, tačiau jo gamybos pagrindas – augalinės medienos žaliavos.
Yra keletas viskozės rūšių, audiniai vadinami skirtingai, priklausomai nuo to, kokia mediena buvo naudojama. Pavyzdžiui, modalas gaminamas iš buko, liocelis – iš eukalipto, o kupras – iš kokoso pluošto. Acetatas, bambukas, siblonas taip pat priskiriami viskozės audiniams.
Kadangi gryna viskozė yra 100% medienos masė, audinys yra lengvas ir gražus, tačiau nėra labai patvarus ir lengvai susiglamžo. Todėl, siekiant pagerinti jo savybes, į viskozės sudėtį pridedami medvilnės, poliesterio, elastano ir kitokie pluoštai.
Viskozės savybės:
- audinys pralaidus orui ir leidžia odai kvėpuoti;
- gerai sugeria drėgmę;
- greitai išdžiūsta;
- lengva lyginti;
- lengvesnis nei medvilnė ar linas;
- nekaupia statinės elektros;
- patvarus audinys;
- minkštas;
- malonus liesti;
- atstumia nešvarumus;
- nereiklus priežiūrai.1 - 4 iš 4